Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

24 Şubat 2012 Cuma

Dünyanın En Büyük Konteyner Gemileri


KONTEYNER GEMİLERİ
emma maersk
Emma Maersk: İşletilen gemiler içinde dünyanın en büyük gemisi ve 8 gemiden oluşan Maersk E-Serisinin inşa edilen ilk gemisidir. 2006 yılında Danimarka'da Lind tersanesinde inşa edilen 397 metre uzunluğundaki Emma Maersk, 171,000 groston ve 13,500-15,000 TEU luk yük kapasitesiyle inşa edildiği zamanda dengi bir konteyner gemisinden 1,400 TEU daha fazla kapasiteye sahipti. Tam otomasyona sahip gemi sadece 13 kişilik personelle seyir yapabilir. Birçok çevre dostu özelliklere sahip gemide emisyonları azaltıp %12 oranında verimliliği arttıran makine egzosunun geri dönüşümü, ayrıca gövdesi sürtünmeyi azaltan ve verimliliği artırmak için silikonbazlı boya ile kaplıdır.

msc daniela
MSC Daniela: 366 metre 165,000 grostonluk Panama bayraklı MSC Daniela, Güney Kore'de Geoje Tersanesi'nde Samsung Heavy Industries tarafından inşa edilip Mediterranean Shipping Company (MSC)'ye 2008 yılında teslim edildi.13,800 TEU yük kapasitesiyle zamanının klaslanmış en büyük konteyner gemisiydi. Günümüzde halen dünyanın en büyük gemileri arasındadır.

cma cgm christopher colomb
CMA CGM Christophe Colomb: 363.5 metre uzunluğundaki gemi 153,022 grostonla Fransız bayrağı altında kayıtlı en büyük konteyner gemisidir. Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering  tarafından 2009 yılında Geoje tersanesinde inşa edilen Christophe Colomb, CMA CGM Grubu tarafından sipariş edilen benzer özellikli sekiz sister geminin inşa edilen ilk gemisi oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder