Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

12 Mart 2012 Pazartesi

Denetim görevlisi olma süresi 3 yıla indirildi


Gemilerde denetim görevlisi ve gemi makine denetim görevlisi olarak çalışmak için aranan 6 yıl güverte zabiti veya denizcilik kurum ve kuruluşlarında çalışma şartı 3 yıla indirildi .
Ulaştırma Bakanlığı’nın “Gemilerin Genel Denetimi ve Belgelendirilmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”i Resmi Gazete’de yayımlanarak 1 Kasım 2011 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Buna göre denetim görevlisi olmak için daha önce aranan 6 yıl çalışma şartı 3 yıla indirildi. Böylelikle,
gemilerin güverte bölümünde zabit olarak en az 3 yıl bilfiil çalışmış olmak, sefer bölgesi ve tonaj sınırı olmaksızın STCW Sözleşmesinin öngördüğü II/2 yeterlik belgesine sahip olmak, yeterlik belgesini alış tarihinden sonra da gemilere ilişkin teknik ve operasyonel bilgi ve becerilerini korumak, yapılacak mesleki bilgi ve İngilizce dil sınavında başarılı olmak gemilerde denetim görevlisi olmak için yeterli sayılacak.
Gemi makine denetim görevlisi olmak için ise, gemilerin makine bölümünde mühendis olarak en az 3 yıl bilfiil çalışmış olmak, sefer bölgesi ve makine gücü sınırı olmaksızın STCW Sözleşmesinin öngördüğü III/2 yeterlik belgesine sahip olmak, yeterlik belgesini alış tarihinden sonra da gemilere ilişkin teknik ve operasyonel bilgi ve becerilerini korumak, yapılacak mesleki bilgi ve İngilizce dil sınavında başarılı olmak yeterli olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder