Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

20 Mart 2012 Salı

İTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MUHAMMED ŞAHİN FAKÜLTEMİZDEYDİ


İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen konferansta  İTÜ rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin  okulumuz öğrencileri ile buluştu.
                Şahin, sadece öğrencilerle ilk defa böyle bir konferansta bulunduğunu ifade etti. İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bir dünya üniversitesi yapma yolundaki çalışmalarından ve bu konudaki başarılarından  bahseden Şahin sözlerinin ardından öğrencilerin sorunlarını dinledi. Özellikle
ABET akreditasyonu hakkındaki girişimlerinden bahseden Şahin  okulumuzun bölümlerinin de bu yeterliliğe sahip olması için çalışacaklarını belirtti.
Ardından Şahin’in fakültemize gelme amacına yönelik olarak öğrenciler Şahin’e sorunlarını ilettiler. Özellikle; eğitim gemisi ve üniforma ve disiplin yönetmeliği istekleri Şahin’e sunuldu. Şahin sorunları danışmanı aracılığıyla not alarak çözmek için elinden geleni yapacağına söz verdi.
                Okulumuz öğrencileri yaşadıkları bir çok sorundan ve eksiklikten Şahin’e bahsetti. Şahin sıcak ve samimi davranışları öğrenciler tarafından büyük beğeni kazandı. Öğrenciler okuldaki sosyal aktivite alanlarının eksikliklerinden ve havuz ve spor salonun çalışma saatlerinin genişletilmesini istedi. Similatör merkezinin STCW standartlarına göre yeterli teknik donanıma sahip olmamasından bahseden öğrenciler ayrıca faal bir eğitim gemisinin eksikliğinden yakındı.
                Şahin’in Kariyer Kulübü hatıra defterine bizlerle birlikte olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ve onuru belirtti ve bu konferansı düzenleyen Kariyer Kulübü’ne teşekkürlerini sundu.    
                                               

                       
                               

                   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder