Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

1 Mart 2012 Perşembe

STCW DEĞERLENDİRME SINAVLARI VE SAHİP OLUNAN BELGELERİN YENİLENMESİ

     

T.C . Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı olarak çalışan Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından  sayı:B.02.1.DNM-0.06.02-102.02/  ilgi e) 30.12.2011 tarih ve 36502 sayılı çıkarılan yazı ile birlikte STCW sertifakalarının sürelerinin dolması sonucu bu sertifikaların yenilenme işleminde 2012 yılı itibarı ile yeni bir sisteme geçilmiştir. İlgili yazının resmi gazetede de yayınlanan değişikliği belirten esas kısmı şu şekildedir: 
'' İlgi (e) yazımız kapsamında, gemiadamlarının GOSS-STCW Sınav Merkezi programı üzerinden yapılan değerlendirme sınavlarına gireceği eğitim kurumları, başvuru yapılan liman başkanlığının yetki alanına duyarlı olarak rastgele yöntemle otomatik olarak bilgisayarla belirlenecek olup, sözkonusu değerlendirme sınavlarında başarısız olan gemiadamları, anılan STCW sertifikaları için öngörülen eğitimi yeniden almak zorundadır. Bu durumda, gemiadamları bahse konu eğitimi, İdaremiz tarafından bu eğitimleri vermek için yetkilendirilmiş olması şartı ile, tercih ettikleri eğitim kurumlarından alabilecektir.''

       30.12.2011 tarihinde 36501 sayılı Dr. Özkan POYRAZ' ın onayıyla çıkarılan yazı, belirtilen hususların dağıtım listesinde isimleri geçen liman başkanlıklarına, eski bölge müdürlükleri yetki alanı içerisinde bulunan liman başkanlıklarına ve sektörün bilgilendirilmesi hususunda resmi yayınlarda yerini bulmuştur.
Kaynak: http://www.denizcilik.gov.tr/dm/habericerik.aspx?id=853

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder