Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

7 Mart 2012 Çarşamba

Taksim meydanındaki balıklar
Taksim Meydanı’nı balıklar bastı!
Dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hazırlanan 20 adet balık heykelin 10’u Taksim Meydanı’nda sergilenmeye başladı.

Server Demirtaş Atölyesi tarafından her biri farklı renklerde boyanan balık heykeller türleri tehlike altında olan deniz canlılarına dikkat çekmek adına sergileniyor.İstanbul Akvaryum ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Taksim Meydanı’nda sergilenmeye başlanan rengarenk balık heykeller İstanbulluların ilgi odağı oldu. Türleri tehlike altında olan deniz canlılarına dikkat çekmeyi hedefleyen rengarenk balık heykellerini gören İstanbullular, sabah saatlerinde işlerine giderken karşılaştıkları heykelleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İstanbulluların yanı sıra turistlerin de ilgisini çeken heykeller bir ay süresince Taksim Meydanı’nda sergilenecek. Tasarımları Server Demirtaş Atölyesi tarafından yapılan balık heykellerinin yanına Turmepa/Deniz Temiz Derneği tarafından hazırlanan bilgi notları konulacak. Böylece Türk denizlerinde türleri tehlike altında olan canlılalara yönelik de bilgiler paylaşılacak. Hazırlanan 20 adet balık heykelin 10’u Taksim Meydanı’nda, geri kalan 10 adedi ise istanbul Akvaryum’da sergileniyor.

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/taksim-meydanini-baliklar-basti--103056h.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder