Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

18 Nisan 2012 Çarşamba

14.KARİYER GÜNLERİNİN BU HAFTAKİ KONUĞU DİTAŞ DENİZCİLİK
Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş. muhtelif tonaj ve evsafta deniz tankerleri satın alarak, inşaa ettirerek veya kiralayarak bunları yurtiçi ve/veya uluslar arası ham petrol ve petrol ürünlerinin deniz nakliyatında kullanmak amacıyla, TPAO, İPRAŞ ve Türk Donanma Vakfı tarafından 16.03.1974 tarihinde İstanbul' da kurulmuştur.

Kurucu ortaklardan Türk Donanma Vakfı, TSKGV-Türk Silahli Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı' na, İPRAŞ ise TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'ne dönüşmüştür.
Şirketin hukuki yapısında zaman içinde yapılan düzenlemeler kapsamında  değişiklikler meydana gelmiş ve 25.11.1993 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na bağlanmıştır. Şirketin Özelleştirme İdaresi Başkanlığına ait % 50,98 lik hissesinin ise 22.10.2002 tarihinde  TÜPRAŞ tarafından satın alınması sonucunda TÜPRAŞ' ın bağlı ortaklığı statüsüne kavuşulmuştur.
TÜPRAŞ' ın %51 oranındaki hissesinin 26.01.2006 tarihinde Enerji yatırımları A.Ş. tarafından satın alınması ile birlikte KOÇ Topluluğu Şirketlerine dahil olmuştur.

DİTAŞ - Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş., 1974 yılında başladığı tanker işletmeciliğini halen 2001 yılı yapımı M/T CUMHURİYET ham petrol tankeri, 2008 yılı yapımı T.SEVGİ VE 2009 yılı yapımı T.GÖNÜL petrol ürünleri / kimyasal tankerleri ve zaman esaslı kiraladığı tankerlerle başarı ile sürdürmektedir. 

DİTAŞ tecrübeli kadrosu ile TSKGV, TÜPRAŞ ve KOÇ HOLDİNG’in gücünü de arkasına alarak Türkiye’nin önde gelen Tanker İşletmeciliğine adaydır..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder