Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

13 Nisan 2012 Cuma

15 Milyon Dolarlık Trimaran

Dünyanın en mükemmel yatlarından 42.5 metrelik Adastra, iPad ile kontrol edilebiliyor

"Dünyanın en mükemmel yatlarından biri" olarak tanımlanan süper yat Adastra, nihayet gün yüzüne çıktı. Çin'de üretilen 42.5 metrelik trimaran, önceki gün Pearl Nehri'nde suya indirildi. 5 yılda tamamlanan trimaran, 15 milyon dolara (27 milyon TL) maloldu. Avustralyalı McConaghy Boats'un Çin'deki tersanesinde ürettiği Adastra'nın, gemi mimarisi İngiltere merkezli John Shuttleworth Yacht Designs, iç tasarımı ise Hong Kong merkezli Jepsen Design imzasını taşıyor.
Hong Kong'lu bir çift için inşa edilen trimaran, uzun mesafeli okyanus seyirleri için dizayn edilmiş. Adastra'da 6 kişilik mürettebat, 9 kişilik yolcu alanı bulunuyor. Adastra 50 metre çapındaki bir alanda iPad'le bile kontrol edilebiliyor. Boat International dergisi Adastra için "geleceğin uzun süreli yolculuk konseptini temsil ediyor" yorumunu yaptı.


KİMLİK KARTI:Adı: Adastra
Uzunluğu: 42.5 metre
Genişliği: 16 metre
Ağırlığı: 52 ton
17 knot hızla tükettiği yakıt: saatte 120 litre

Kaynak: www.haberturk.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder