Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

7 Nisan 2012 Cumartesi

İSTANBUL BOĞAZI YELKEN AÇIYOR


Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, Türkiye’de denizcilik ve yelken kültürünün yaygınlaşmasına ve yelken sporunun gelişimine katkısı olması amacıyla ikinci kez gerçekleşecek “Bosphorus Sailing Fest” 2012 yılında Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda düzenleniyor.
Borusan Otomotiv, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından yaratılan Boğaz Yelken Festivali’ne ana sponsor olarak tüm dünyada BMW’nin olduğu gibi Türkiye'de de yelken sporuna destek vererek spora olan tutkuyu artırmayı hedefliyor. Ayrıca Borusan Otomotiv TYF’ye sağlanan Eğitime Katkı Payı ile geleceğin yelkencilerine yatırım yapıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, TYF organizasyonuyla 14 Nisan Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda düzenlenecek BMW Bosphorus Sailing Fest her türlü yelkenli teknenin katılımına açık olarak lisans zorunluluğu olmadan gerçekleşecek.
Yarış  yelken tutkunları ve lisanslı yelkenciler (IRC sınıfları) olmak üzere iki ayrı kategori de düzenlenecek.  Yarış parkuru olarak IRC sınıfları, Bebek koyundan start alıp Büyükdere koyundan geri dönerken,  Yelken tutkunları, Büyükdere koyundan start alacak ve tüm tekneler Bebek koyunda finiş  yapacaklar.
Bebek koyundan saat 12:00’de verilecek yarış startını TYF Başkanı Nazlı İmre ile Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız verecek.
IRC sınıfları arasında birinci olan ekip BMW Kupası sahibi olacak ve 29 Mayıs - 3 Haziran tarihlerinde 8 ülke sporcularının katılımı ile   İstanbul’da yapılacak “BMW Sailing Cup International “ Dünya Finalinde yarışma hakkı kazanacak. Yelken Tutkunları  birincisi ise 2010 yılında ilk kez verilen  Trophy’nin sahibi olacak.
Bebek Türkan Sabancı Parkı’nda kurulacak festival alanında, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından tanınan  yelken sınıf tanıtımları, yelken eğitimleri, yelken boyama, ebru, çini, cam atölyesi  gibi  çocuk yetişkin aktiviteleri, Power FM DJ showları  ile 7den 70’e tüm deniz ve yelken severler bir araya gelecek.
Yelken duayenleri  sohbet bölümünde   ünlü aktör Mehmet Aslantuğ,  Atlantik okyanusunu tek başına geçerek bir ilke imza atan milli  yelken sporcusu Tolga Pamir, Van Yelken Kulubü  sporcuları yer alırken, Dünyaca ünlü görme engelli ressam Eşref Armağan da canlı resim performansı ile izleyicileri büyüleyecek.  Festival yarışın tamamlanmasının ardından Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Star konseriyle sona erecek.
BMW Bosphorus Sailing Fest, ödül töreni 17 Nisan gecesi, saat 20:00 – 22:30 arasında Borusan Oto Dolmabahçe’de gerçekleştirilecek.
Festivalin medya sponsor CNN TURK festival ve yarış özel görüntülerine yer verecek.

İstanbul Boğazı’nda muhteşem görüntüler oluşturucak BMW BOSPHORUS SAILING FEST’in  yurtdışı katılımlarla heryıl büyüyerek  gelişmesi ve Türkiye’nin en kapsamlı Yelken festivali olarak takvimlerde yer alması hedeflenmekte.

Kaynak:  http://www.denizhaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder