Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

8 Nisan 2012 Pazar

İSTANBUL BOĞAZINDA DÜZEN DEĞİŞİKLİĞİ


TBGTH SEKTÖR DÜZENİ’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sektör Düzeni’nde yapılan değişiklikler, 31 Kasım 2011 itibaren yürürlüğe girecek.
2003 yılında devreye giren Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetlerinin o günden bugüne edinilen deneyimlerle hizmetin daha etkin ve  emniyetli verilmesi amacıyla yapılması düşünülen değişikliklerden en önemlisini sektör sayısının 5'ten 4'e indirilmesi oluşturuyor.
Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri kapsamında İstanbul Boğaz’ında mevcut olan 5 sektör uygulamasının, operasyonun işlerliği göz önünde bulundurularak, şu değişiklikler yapıldı:
  • Kadıköy Sektörü kuzey sınırının Boğaziçi Köprüsüne alındı,
  • Türkeli Sektörü güney sınırı Kavak Burnu ile Dikilikaya Feneri arasında kalan hatta çekildi,
  • Kavak ile Kandilli Sektörlerinin Kandilli Sektör adı altında birleştirilerek İstanbul Boğazı Türkeli, Kandilli, Kadıköy, Marmara olmak üzere 4 sektöre düşürüldü.
Yapılan değişikliklerle gemilerin boğaz içerisindeki takibindeki devamlılığın arttırılması amaçlandı. Ayrıca daha önce Kadıköy ile Kandilli sektörleri arasında sınır bölge olan Haydarpaşa Limanına giren ve çıkan gemilerin ayrıca Salıpazarı Limanına yanaşan veya kalkan büyük yolcu gemilerinin takibi artık iki sektörün kesişme noktasından çıkacağı için daha etkin yapılabilecek.
1 Kasım'dan İtibaren Geçerli
Gerekli düzenlemeler yapılarak revize edilmiş TBGTH Kullanıcı Rehberi doğrultusunda yeni sektör düzeni 01.11.2011 tarihinden itibaren uygulamaya konacak. Yeni düzenlemeye göre VHF kanalları şu şekilde oluşturuldu:
Türkeli                              Sektörü-VHF                              kanal                              11, 
Sektör                              Kandilli- VHF                              kanal                              12,
 
Sektör                              Kadıköy-VHF                              Kanal                              13,
 
Sektör                              Marmara-VHF                             Kanal                              14

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder