Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

18 Nisan 2012 Çarşamba

Mærsk Mc-Kinney Møller öldü


Danimarka'nın efsane işadamı Mærsk Mc-Kinney Møller öldü
Danimarka'nın efsane işadamlarından Mærsk Mc-Kinney Møller hayatını kaybetti. 98 yaşındaki Mærsk Mc-Kinney Møller bir süreden beri tedavi görüyordu.
Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Moller Maersk ailesi, ''Babamız, büyükbabamız ve büyük büyük babamız Mærsk Mc-Kinney Møller'i kaybetmiş olmaktan büyük üzüntüyü duymaktayız.'' dedi.

Dünyanın en büyük konteyner gemi filosuna sahip taşımacılık devi Maersk’in patronu Maersk Mc-Kinney Moller 98 yaşında öldü. Son günlerine kadar işinin başında olan Moller 14.5 milyar dolarlık servetiyle ülkesinin en zengin işadamıydı.

En büyük gemisini ölen eşine adadı

Arnold Maersk Mc-Kinney Moller 1940 yılında çocukluk arkadaşı Emma Neergaard Rasmussen ile evlendi ve çiftin 3 kızı oldu. 2005 yılında Emma Neergaard Rasmussen’in ölmesinin ardından 2006’da o dönemin en büyük konteyner gemisi “Emma Maersk” denize indirildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder