Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

6 Nisan 2012 Cuma

SİNGAPUR KANALINDAN GECE SAATLERİNDE TRAFİK SEPERASYONLARINDAN VE EMNİYETLİ SAHALARDAN GEÇEN GEMİLER İÇİN GECE İŞARETLERİYapılan çalışma sonucunda Singapur kanalındaki trafik seperasyon sisteminden geçen gemilerin liman ayrıldıklarının ya da yanaştıklarının gece saatlerinde fark edilemediği bulundu. Gece saatlerinde özellikle sahildeki ışıklardan dolayı gemilerin görsel olarak tanımlanması oldukça zorlaşmaktadır. Gece saatlerinde geçen gemilerin tanımlama meselesini açıklamak için bir gece işareti önerildi. Ufkun her tarafından görülen 3 adet yeşil fener sayesinde gemilerin seperasyon sistemini geçme niyetlerini belli etmeleri istendi. Bu diğer gemilere uygun şerit içinde gerekli ve seyirsel emniyeti sağlayan hareketi yapmalarını sağlayacak.
Trafik seperasyonlarından ve emniyetli sahalardan geçen gemilerin 1 Temmuz 2011 tarihinde alınan karardan ötürü ufkun her tarafından görülen 3 adet yeşil fener içeren gece işareti bulundurması gerekmektedir. Bu kural IMO’nun 88.(23 Kasım-03 Aralık 2011) oturumunda alınan kararlar gereğince kabul edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder