Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

29 Ağustos 2012 Çarşamba

İTÜ Denizcilik Fakültesi '' Vira Bismillah '' dedi..

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi bugünlerde çok başka bir heyecanla günlerini geçiriyor. 120 yılı aşkın tarihiyle yıllardır Türk Deniz Ticareti filosuna ve Dünya denizlerine kaliteli iş gücü ve yönlendirici beyinler yetiştiren İTÜ Denizcilik Fakültesi yıllardır özlediği ve gerçekleştirmek istediği '' Okul Gemisinde Staj '' imkanını bu sene, bünyesinde bulunduğu İstanbul Teknik Üniversitesi desteğiyle aktif olarak gerçekleştirebilir hale gelmiştir.
 
Okul bünyesinde bulunan eğitim gemilerinden MTA SISMIK - 1 gemisi fakülte personeli , gemi personel ve zabitan kadrosu ve son olarak 1 aylık tersahane döneminden sonra gerekli düzenlemeler yapılarak donanımlı bir şekilde staj yapılabilir hale getirilmiştir. Okuldaki öğrencilerin bizzat başvuruları sonucu sınıf, not ortalaması ve eksik kısa dönem staj günleri dikkate alınarak yapılan seçimlerde, İTÜ DF staj işleri başkanlığı 25 tane deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği öğrencisinin gemide staj yapmasına karar vermiştir.
27 Ağustos - 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen kısa dönem stajında öğrenciler deneyimli zabitler , öğretim elemanları , gemi personeli ve denizcilik camiasının deneyimli gemi kaptanlarından Kaptan A. Faruk KARAHAN tarafından yaklaşık 30 günlük bir eğitim sürecine alınmıştır. Bu süreç içerisinde gemide görevlendirilmiş olan öğretim elemanları ve zabitler tarafından çıkarılan plan doğrultusunda öğrenciler stajlarını gerçekleştirmektedirler.
27 Agustos günü gemiye katılan öğrenciler , gemiye katıldıkları ilk gün, sabah gemi oryantasyonu ardından geminin Tuzla İTÜ DF iç limandaki son işlerini bizzat halledip seyir için son hazırlıkları yapmışlardır. 28 Ağustos Salı günü ise '' Vira Bismillah '' diyen İTÜ DF öğrencileri ve gemi kadrosu seyirlerinin ilk gününde geminin tam anlamda tanınması ve role talimleri ile gerçekleşmişlerdir .
 
24 Eylül e kadar her gün yapacakları seyirlerle çalışmalarına devam edecek olan MTA SISMIK - 1 stajerleri ve gemi kadrosu yaptıkları bol uygumalı ve eğitici çalışmalarla okul gemisinde yapılacak olan stajların ne kadar önemli ve değerli oldugunun bir kez daha farkına varmışlardır. Kaptanlığını A. Faruk KARAHAN ve Baş Mühendisliğini C. Seçkin MENGEÇİN yaptıgı MTA SISMIK - 1 gemisinde 3 zabit ,2 araştırma görevlisi,2 mühendis , 9 personel ve 25 adet güverte stajeri yer almaktadır.
 
KAPTAN : A. FARUK KARAHAN
1. ZABİT : A. TUĞSAN İŞİAÇIK ÇOLAK
2. ZABİT : MUMİN AZAK
3. ZABİT : HUSEYİN TURKEL
Araştırma Görevlisi: TUBA KEÇECİ
Araştırma Görevlisi : SELİM AKSOY
BAŞMÜHENDİS: C. SEÇKİN MENGEÇİN
2. MÜHENDİS : H. MÜCAHİT ÖZCAN
3. MÜHENDİS : R. UĞUR ELDEM
 
 
 

1 yorum:

  1. Yurt Başvuruları Hakkında
    İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Yerleşkesi bünyesinde bulunan Öğrenci Yurdu ön başvuru formuna bu linkten Ulaşabilirsiniz.

    www.defav.com/images/stories/yurt%20%C3%B6n%20basvuru%20formu.doc

    YanıtlaSil