Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

22 Kasım 2012 Perşembe

ACTIVE SHIPPING KARİYER GÜNLERİ’NDE


15. Geleneksel Kariyer Günleri ACTIVE SHIPPING'in katılımıyla kaldığı yerden devam ediyor.

İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde yapılan konferansa Active Shipping’i temsilen Personel Müdürü Aras Bilge AKSÜYEK katıldı.
Konuşmaya şirketin geçmişi hakkında bilgi vererek başlayan Aras Bilge AKSÜYEK, 4 adet Aframax Tanker, 4 adet Capesize Bulk ve 4 adet Kamsarmax Bulk olmak üzere toplam da 12 gemilik bir filoya sahip olduklarını ayrıca yapımı devam eden 4 adet Suezmax Tanker ile filonun 16 gemiye çıkacağından bahsetti. Bu gemiler hakkında detaylı bilgi vermeyle birlikte Active Shipping filosunda bulunan tüm gemilerin işletmesinin Thome Ship Management tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Gemilerinde Hintli, Filipinli, Çinli ve Türk personele yer verdiklerini ve ayrıca gemilerinde çalışan zabitlere Zadar, Manila ve Bükreş’te bulunan 3 büyük eğitim merkezinde eğitim verdiklerine değindi. Zaman zaman zabitlerin performanslarına bağlı olarak dökmeden tankere geçişlerin mümkün olabileceğinin ve filo gemilerinde çalışabilmek için iyi derecede İngilizce bilme gerekliliğinin de altını çizdi.
            Gelen sorular üzerine gemilerinde internet erişimi sağlandığını belirten ACTIVE SHIPPING Personel Müdürü Aras Bilge AKSÜYEK, Doç. Dr. Münip BAŞ’ın yazmış olduğu derslere yardımcı olacak Denizcilik Sözlüğü adlı kitabında dağıtıldığı seminerin ardından Kariyer Kulübü tarafından organize edilen kokteyle katılıp öğrencilerle sohbet ettikten sonra İTÜ Denizcilik Fakültesi’nden ayrılırken birçok  öğrenci tarafından
uğurlandı.

                                                                                                                                                     


                                                                           


                                                                           
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder