Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

20 Kasım 2012 Salı

DÜNYA DENİZCİLİK KARİYER GÜNLERİNDEYDİ
            İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından bu dönem 15.si düzenlenen Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında bugün Dünya Denizcilik ağırlandı.

Dünya Denizcilik şirketini temsilen Operasyon ve Kalite Müdürü Kaptan Turgay Çehreli ve Personel Müdürü Kaptan Barış Ziya Kaya katıldılar.
İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil GÜLER’ in katılımı ile başlayan konferansa öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Şirket hakkında merak edilen tüm konulara açıklık getirilen bu konferans, öğrencileri ve zabit adayı herkesi Dünya Denizcilik ile olan bağın daha da artmasına vesile oldu.
Konferansta, aynı sistemden gelen insanlarla çalışmanın kendileri için avantaj olduğunu belirten ve bu nedenle şirkette uzun yıllar boyu çalışan birkaç kişi hariç başka okul mezunlarıyla çalışmadıklarını belirten Kaptan Turgay Çehreli(76’Gv) ayrıca yabancı dilin önemine dikkat çekti.
Kaptan Barış Ziya Kaya (95’Gv) ise bezer bir konu olarak özellikle zabitliğe yaklaşmış olan 3. ve 4. sınıfların kendi alanlarındaki mesleki derslerin yanında SOLAS, MARPOL gibi kitapları sık sık okumalarını böylece zabitliklerinde çok daha kalifiye olabileceklerini belirtti.
Temsilciler, Dünya Denizcilik olarak çalıştıkları bölgenin korsan tehlikesinin oldukça yüksek olduğunu ve bu yüzden stajyer sayısını azalttıklarını fakat yine de bu sene 10-14 arasında stajyer alacaklarını söyledikten sonra stajyerlerin gemide mümkün olduğu kadar bilgi ve tecrübe kazanmalarını, araştırmacı bir kişiliğe sahip olmalarını böylece zabitlikte veya daha sonrasında karada iyi bir yönetici olabileceklerini belirtti.
Konferans bitiminde Dünya Denizcilik’in fakülte öğrencilerine hediyesi olarak Kaptan Alper Tunga ANIKER’in “Kaptanın Manevra Kılavuzu” adlı kitabı öğrencilere dağıtıldı.
Dünya Denizcilik, yine ve yeniden Kariyer Kulübünün organizasyonunda bulunmaktan büyük kıvanç duyduklarını belirtti. Konferans sonrasında organize edilen kokteylde öğrencilerle samimi sohbetlerde bulunan temsilciler, İTÜ Denizcilik Fakültesinden ayrılırken öğrenciler tarafından uğurlandı.
İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Günleri 27 Kasım 2012 tarihine kadar saygın denizcilik şirketlerinin katılımıyla devam edecek.


   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder