Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

28 Kasım 2012 Çarşamba
İ.T.Ü. DENİZCİLİK FAKÜLTESİ TURKON LİNE 'I KONUK ETTİ


  15. Kariyer Günleri’nde İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü TURKON Lıne’ı ağırladı. 3 Mart 1997 yılında Kaşif Kalkavan Grubu tarafından Türkiye limanları ile Amerika Doğu Sahili, Güney Avrupa ve Kuzey Avrupa limanları arasında düzenli deniz taşımacılığı yapmak amacıyla kurmuş olduğu TURKON Line bugün 19 konteyner gemisinden oluşan filosuyla Türkiye’nin önde gelen konteyner şirketlerinden biridir. Turkon Holding adına konferansa İnsan Kaynakları Müdürü H.Musa CIBIROĞLU ve YDO 1949-50 mezunu Emin CENGİL  katıldı.
  Öğrenciler tarafından büyük ilgi gösterilen konferansta, şirketin insan kaynakları müdürü H.Musa CIBIROĞLU şirket politikası, denizcilik camiasının son durumu, deniz örf adetleri gibi çeşitli konular  hakkında merak edilen tüm konulara açıklık getirdi. Konferansta gayet samimi bir üslup kullanan CIBIROĞLU, yıllar önce mezun olduğu okula yeni katılan öğrencilerin  TURKON Holding hakkında yetkili ağızdan bilgi sahibi olmasını sağladı.
  CIBIROĞLU, TURKON Holding’in zabit alımındaki politikasını  konteyner da daha önce hiç çalışmamış deneyimli bir 1. Zabiti bile çalıştırmadıklarını belirterek açıklayan CIBIROĞLU, uzun stajın öğrencilerin denizcilik kariyerine hangi açıdan yön verdiğini bilgiler eşliğinde  aktardı. CIBIROĞLU sözlerine son verdikten sonra YDO 1949-50 mezunu Emin CENGİL kendini tanıtarak konuşmasına başladı ve mezun olduğu okulda bulunmanın verdiği mutluluğu paylaştı.
Konferans, Kariyer Kulübü öğrencilerinin TURKON Holding katılımcılarına verdiği plaket ile son buldu.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder