Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

15 Kasım 2012 Perşembe

İNCE DENİZCİLİK VE TİCARET A.Ş. KARİYER GÜNLERİNDEYDİ


         15.11.2012 tarihinde 15.Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında İtü Denizcilik Fakültesi’nde İnce Denizcilik’i ağırlandı. Fakülte bünyesinde yapılan konferansa İnce Denizcilik’i temsilen Ahmet Yaşar CANCA (Teknik Müdür – DPA), Osman Mustafa ŞERİFOĞLU (Enspektör), Şeyma SEZGİN (İnsan Kaynakları Müdürü) katıldılar.Bünyesinde bulundurduğu 13 gemisinden sadece bir tanesi yabancı bayraklı olan şirketin en yaşlı gemisi 2001 yapımı olup,filosunun çoğunluğu 2 yaşından küçük gemilerden oluşturmaktadır.

          Yüksek Denizcilik Okulu 1982 mezunu Ahmet Yaşar CANCA’yla başlayan konuşma öğrenciler açısından oldukça verimli geçti. “Başkalarına kul olup çalışacağımıza kendimizin efendisi iken çalışmalıyız.” düşüncesiyle hareket ettiklerini söyleyen CANCA,ekonomik anlamda millî kalkınmanın yerli sermayeyle iş kurup yerli personelle çalışarak mümkün olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra denizdeki yıllık iş gücü kaybının %3 olduğu ifade edilirken yabancı bayraklı gemilerde çalışmanın büyük risk içerdiği belirtildi. Sosyal Güvenlik Sistemine sahip olduklarını belirten şirket yöneticileri uzun dönemli iş birlikteliği, karşılıklı güven ve anlayış, iş ahlakı, çalışanı koruma, Türk bayraklı gemileri Türk personelle donatma (yabancı bayraklı gemileri de gerçek ehliyetli personelle donatma) gibi başlıca prensiplere sahip olduklarını anlattılar.
           
            Konferans bitiminde İnce Denizcilik’in fakülte öğrencilerine hediyesi olan İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Görevlisi Müh. Fahrettin Küçükşahin’in “Gemi Makineleri Operasyonu 1” adlı kitabı öğrencilere dağıtıldı. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder