Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

22 Kasım 2012 Perşembe

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN VEFA ÖRNEĞİ     
             İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri öğretmenlerini unutmadı. Dönem 2008’in hazırladığı bu organizayon 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün cumartesiye denk gelmesinde dolayı bugün Denizcilik Fakültesi öğrencileri, öğretmenlerine bir sürpriz hazırlayarak okulun konferans salonunda Öğretmenler Günü Kutlaması düzenledi. Öğrencilerin dışında öğretmenlerin de büyük ilgi gösterdiği bu tören açılış konuşmasıyla başladı. Ardından okulumuzun değerli hocalarından Süha BAYTURA ve Fahrettin KÜÇÜKŞAHİN‘in hayatları anlatıldı.
              Süha BAYTURA, 1932 yılında dünyaya gelmiş, 1938 yılında ilkokula başlamıştır. Ardından Deniz Lisesi’ni ve Deniz Harp Okulu’nu bitiren BAYTURA, 1972 yılında Deniz Harp Okulu’na Seyir Harekat öğretmeni olarak atanmıştır. Aynı yıl SAVARONA gemi komutanı olarak atanan BAYTURA, 1979’da Deniz Kuvvetleri’nden emekli olmuş ve 1981 yılında Denizcilik Yüksek Okulu’nda  göreve başladı. Okulumuzda halen öğretim  görevlisi olarak çalışmaktadır.
            Fahrettin KÜÇÜKŞAHİN, 1929 yılında dünyaya gelmiş, ilk, orta ve lise eğitimini sırasıyla 23’üncü İlkokul, Edirnekapı Ortaokulu ve Pertevniyal Lisesi’nde görmüştür. 1951 yılı Yüksek Denizcilik Okulu Makine Bölümü’nden mezun olan KÜÇÜKŞAHİN, Yüksek Denizcilik Okulu’nda ve diğer çeşitli eğitim kurumlarında 53 yıldır öğretmenlik yapmış ve bugüne kadar yayımlanan 53 kitabı ve 40’dan fazla teknik makalesi bulunmaktadır. Okulumuzda halen öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.
            Yaşça diğer öğretmenlerimizden büyük olan Süha BAYTURA’ya ve Fahrettin KÜÇÜKŞAHİN’ne Prof. Dr. Nil GÜLER tarafından Kariyer Kulübü’nün hazırladığı plaketler verildi. Duygu dolu anlar yaşayan Süha hoca ve Fahrettin hoca kısa konuşmalar yaparak, çok mutlu olduklarını dile getirdiler ve bu organizasyonun öncüsü olan Dönem 2008’e ve diğer tüm öğrencilere teşekkür ettiler.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder