Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

22 Kasım 2012 Perşembe

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ BEŞİKTAŞ GROUP'U   KONUK ETTİ

 İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde yapılan konferans Beşiktaş Group’un insan kaynakları müdürü Kaptan Adil Kamil Özkan’ın katılımı ile gerçekleşti.
 Konferansa şirketin tarihçesinden bahsederek başlayan Özkan, sektördeki gelişmelerin onları daha eğitimli personelle çalışmaya ittiğini ve bu doğrultuda şirket bünyesinde bir eğitim departmanı oluşturduklarını belirtti. Online eğitim sistemine sahip olduklarını belirten Özkan bu sayede çalışanlarının eğitimlerinin daha verimli ve zamandan yana daha tasarruflu olduğunu söyledi. Şirket bünyesinde yeni kurulan enerji departmanı sayesinde gemilerin daha tasarruflu işletilmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Yeni personel ve stajyer seçimlerinde kişilerin liderlik kabiliyetlerine, sektörel ve mesleki alandaki bilgilerine ayrıca yabancı dil kabiliyetlerine önem verdiklerine değindi. Özkan,stajyerlerini ilerideki zabitleri olarak gördüklerini ve çok önem verdiklerini söyledi. Kaptan Adil Kamil Özkan,şirketin elinde bulundurduğu gemilerin son durumları hakkında bilgi verdikten sonra  gemilerde ki kumanya durumundan ve şirketin günü gününe maaş ödeme politikasından bahsetti. Şu an gemi yaş ortalamasının 4 civarında olduğunu söyleyen Özkan,genç bir filoya sahip olduklarını belirtti. Şirket zabit seçimi yaparken kişilerin stajyerlerin hemen hepsinin başarılı sonuçlanıp sisteme dahil edildiklerini söyledi.
 Konferans,öğrencilerin sorularının ardından Beşiktaş Group’un İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencilerine hediyesi olarak .Kaptan Fethi Yağız’ın Seyir-2(Terrestial Navigation) kitabı dağıtıldı.Kitap dağıtımının ardından Kariyer Kulübü’nün organize ettiği kokteyle katılan Beşiktaş Group temsilcisi,öğrencilerin sorularını daha samimi bir ortamda yanıtlama fırsatı buldular.Kokteyl sonrası şirket,İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri tarafından uğurlandı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder