Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

13 Kasım 2012 Salı


Kariyer Günlerinin bugünkü konuğu Finner Shipping olduFinner Shipping’i temsilen DPA Kpt.Ahmet İhsan Avcı ve Makine Enspektörü  Müh.Alican Akman katıldılar.Şirket tanıtım filmiyle başlayan konferans, şirket hakkındaki bilgilendirmelerle devam etti. Bünyesinde 2010 yapımı 4 gemi bulunduran Finner Shipping, 2011 yılı itibariyle sektöre girmiştir.Seminerde kısaca özgeçmiş ve grup şirketleri hakkında bilgilendirme yapılmasının ardından stajyer alımı ve kalite politikalarına değinildi. Personelin denizcilik sektörünün şartları el verdiği sürece kontrat bitimlerinde gemiden çekilebildiğini belirten Kpt. Avcı, kumanya ve maddi olanaklar açısından personellerin hiçbir sıkıntı çekmediklerini söyledi. Alican Akman ise, yayınları digital ortama aktararak  denizde ve karada çalışan personellerine kolaylık sağladığını  ve bunun şirket olarak kendilerine bir avantaj kattığını  sözlerine ekledi
 Konuşmaya öğrencilerin sorularını cevaplayarak devam eden Finner Shipping yetkilileri özellikle staj yapacak öğrencilerin yeni bir şirket olmaları nedeniyle neden kendilerini tercih etmeleri gerektiğini açıkladılar. Öğrencilerden gelen bir soru üzerine bünyesinde bulunan 4 adet geminin Çin tersanelerinde yapılmasına karşın şu zamana kadar hiçbir problem çıkarmadıklarını söyledi.Seminer bitiminde kokteyl alanında öğrencilerle sohbete başlayan şirket yetkilileri burada da sorulan soruları içtenlikle cevapladılar.Avcı ve Akman kendilerine bu organizasyon sayesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileriyle tanışma imkanı sunduğu için Kariyer Kulübü’ne teşekkürlerini ileterek okuldan ayrıldılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder