Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

14 Kasım 2012 Çarşamba


                       

                                   ARKAS HOLDİNG KARİYER GÜNLERİ’NDE

 


15. Geleneksel Kariyer Günleri Arkas Holding‘in katılımıyla kaldığı yerden devam ediyor. İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde yapılan konferansa  ARKAS Holding’i temsilen Denizcilik İnsan Kaynakları Müdürü Alaattin KURT, Denizcilik İnsan Kaynakları Müdür Yardımcıları Ferit GÖKDENİZ ve A.Recai BAYRAMOĞLU, Başmühendis Kemal UZUN, Kaptan Seda TURHAN ve Kaptan Namık Kemal DEMİRHAN katıldılar.

Alaattin Kurt’un kısa  sohbetiyle başlayan konferans  holding faaliyetlerinin öğrencilere tanıtılmasıyla devam etti.26’sıTürk bayraklı olmak üzere 34 konteyner gemisinden oluşan geniş bir filoya sahip olan Arkas Holding yetkilileri acentacılık, armatörlük, liman işletmeciliği, lojistik gibi hizmetlerin yanında kruvaziyer turizmi ve uçak hizmetleri olmak üzere yeni sektörlere açıldıklarını belirttiler.Kaptan Kurt,birçok öğrencinin firmalarında staj yapmak istemesinden dolayı stajyer politakası ve bu konuda beklentilerini anlattı. 2010-2011-2012 yılının stajyer anket sonuçlarını salonda bulunan öğrencilerle paylaştı.Stajyer eğitim prosedürü üzerinde duran Alaattin Kurt, stajyerlerin şirketler tarafından ucuz iş gücü olarak görülmemesi gerektiğinin önemini vurguladı.

Arkas Holding temsilcileri seminerin ardından Kariyer Kulübü tarafından organize edilen kokteyle katılıp öğrencilerle birebir soru-cevap şeklinde sohbet ettiler.Yetkililer her sene olduğu gibi bu sene de Kariyer Günleri  organizasyonuna katılmaktan memnun kaldıklarını belirtirken,birçok öğrencinin eşliğinde okuldan ayrıldılar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder