Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

13 Aralık 2012 Perşembe

İ.T.Ü. DENİZCİLİK FAKÜLTESİ KARİYER KULÜBÜ
ALMAN HARREN & PARTNER'İ KONUK ETTİ


İ.T.Ü. Denizcilik Fakültesi bugün Kariyer Kulübü’nün düzenlediği organizasyonda uluslararası alanda etkinlik gösteren Alman Harren & Partner şirketini ağırladı. 1989 yılında kurulmuş olan firma karada 145, denizde 1800 çalışanı bulundurmakla beraber filosunda 4.000 ile 76.000 dwt arası ağırlıklı ağır kaldıran, çok amaçlı, konteynır, tanker, dökme ve dock ship olarak çeşitli tiplerde 58 adet gemiye sahiptir. Harren & Partner adına Personel Müdürü Caspar Graf von Spee ve Tanker Filo Personel Sorumlusu Jennifer Thümler katıldı.
Kariyer Kulübü üyesi öğrenciler tarafından karşılanan firma yetkilileri fakülte öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Volkan AYDOĞDU ile birlikte ilk olarak fakülte yerleşkesinde kısa bir tanıtım turu yapıldı. Gezi esnasında fakültenin olanaklarından etkilendiğini söyleyen Sn. Spee müfredat hakkında bilgi edindi.  Almanya’da İ.T.Ü. Denizcilik Fakültesi seviyesinde diploma veren bir denizcilik eğitim sisteminin olmadığını belirtti. Bunun yanı sıra kendilerinin çok memnun olduğu ve öncelikle tercih ettiği çekirdekten gemi adamı olarak çalışma hayatına başlayıp, ilave kurslarla sertifikaların tamamlayan ve bu şekilde yükselerek zabit, mühendis, Kaptan ve Baş Mühendis mevkilerine terfilerin gerçekleştiği sistem üzerinde durdu. Daha sonra Kariyer Kulübü’nde kısa bir söyleşi yapılıp, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nil Güler’in katılımında konferans salonuna geçildi.
Şirket içi eğitim kursları ile uzun vadeli ve vasıflı bir ekip ruhuna önem verdiklerini belirten Sn. Spee filolarının çeşitliliklerine rağmen şirketin başarısının bu ekip çalışmasına ve eğitimlere dayandığını belirtti. Kendilerine yöneltilen sorularda öğrencilerin gemilerdeki çalışma dili olduğu için İngilizce seviyelerinin iyi düzeyde olması gerektiğini söyledi. Gemilerinde birçok ülke vatandaşının olduğu gibi Türk zabit de çalıştırdığını belirten Sn. Spee, stajyer ve zabit alımı ile ilgili şirket içi görüşmelerden ve gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra fakülte bünyesindeki Kariyer Kulübü ile iletişime geçeceklerini belirtti.
Konferans öğrencilerin alkışları ile son bulurken, şirket bünyesine stajyer ve zabit olarak katılmak isteyen İ.T.Ü. Denizcilik Fakültesi öğrencileri, firma yetkilileri ile Kariyer Kulübü’nde kısa bir görüşme yaptıktan sonra Harren & Partner’ı temsil eden yetkililer, öğrenciler eşliğinde okuldan ayrıldı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder