Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

17 Ocak 2013 Perşembe

İDO, kara taşımacılığını bırakıyor

İDO, kara taşımacılığını bırakıyor 

           İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin, (İDO), gelen talepler üzerine kara taşımacılığını 1 Mart'tan itibaren otobüs firmalarına bırakacağı açıklandı.


          Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mehmet Erdoğan (TOFED) ve Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, otobüsçüleri temsilen İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy'u ''İDOBÜS'' projesi kapsamında ziyaret etti.
          TOF ve TOFED başkanları, ziyarette, İDO'nun, İDOBÜS modelindeki deniz taşımacılığının geliştirilerek Kabataş (İstanbul) ve Güzelyalı (Bursa) arasında devam etmesini ve 1 Mart 2013 tarihi itibarıyla Bursa'dan Ege Bölgesi'ne olan kara taşımacılığının federasyonlarına bağlı otobüs işletmelerine bırakılması talebinde bulundular.
           Erdoğan, ziyaretle ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güney Marmara ile Kuzey Marmara arasında deniz yolunu kullanarak yolculuk yapanların karayoluyla devam etmelerini içeren bir görüşme yaptıklarını ifade ederek, ''Bizim deniz taşımacılığının bütün otobüs firmalarına açılması talebimizi doğru buldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz'' dedi.
1 Mart'tan sonra herkes kendi işini yapacak
           Erdoğan, İDO'nun kara taşımacılığını otobüs firmalarına bırakacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:
''İDO, 1 Mart'tan sonra kara taşımacılığından tamamen çekiliyor. Kara ayağını, otobüsçüler olarak bizler devralıyoruz. Herkes kendi işini yapacak. İDO, denizden ulaşımı, bizler de karadan ulaşımı sağlayacağız. Bizler de yolcularımızı deniz yoluna yönlendireceğiz. Sonuçta en risksiz ulaşım deniz yolunda. Bu ortak çalışmayla, özellikle yaz aylarında Bodrum, Marmaris ve hatta Antalya hatlarına kadar uzanacak bir ulaşım süreci de başlamış oluyor.''
           İDO'da bir değişim yaşandığını ifade eden Yıldırım ise ''Ulaşımdan herkes üzerine düşen nasibini alacak. Aslında Batı Anadolu'nun tamamına hizmet verecek bir çalışma bu. Bu çalışmayı, İstanbul'dan tüm Anadolu'ya açılan kapı olarak görmek lazım'' diye konuştu.
           Yıldırım, İDO'nun deniz yoluyla taşıdığı yolcuları otobüslere bırakacağını belirterek, ''Bizler de ilgili noktalarda alt yapımızı kuracağız. Ofisler, otobüsler ve servislerle yolcularımıza en iyi hizmeti sunacağız'' ifadesini kullandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder