Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

26 Mart 2013 Salı

  Deniz Ticaret Odası başkan adayı Salih Zeki Çakır İTÜ Denizcilik Fakültesinde

   İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü'nün düzenlemiş olduğu Kariyer Seminerlerinin bu seferki konuğu 1979 yılı Yüksek Denizcilik Okulu Güverte bölümü mezunu aynı zamanda Deniz Ticaret Odası başkan adayı olan Sn. Kaptan Salih Zeki ÇAKIR oldu.

  Öğleden sonra konferans salonunda öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen seminer Denizlik Fakültesi Dekanı Nil GÜLER’ in Kaptan Salih Zeki ÇAKIR’ın özgeçmişinden bahsetmesiyle başladı. Sonrasında denizcilik mesleğinin günümüzdeki konumuna ve meslekteki kişisel gelişimin önemine değinen ÇAKIR,tecrübelerinden çıkardığı derslerle meslekte yeni olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Günümüzdeki denizcilik sektörünün geçmişe oranla daha geniş imkânlara sahip olduğundan ve denizcilik piyasasının daha ileri boyutlar kazandığından bahsedip “Eğer herkesin bildiklerini bilirseniz sadece o günü kurtarırsınız.Bu yüzden geleceğinizi oluştururken nitelikli ve aranan bir eleman olmak istiyorsanız bilgi ve tecrübe açısından fark yaratmanız gerekir” diyerek mesleki bilginin ve tecrübenin önemini vurguladı.

  Öğrencilerin sorularıyla son bulan konferansın ardından,Kariyer Kulübü anı defterine yazdığı duygu ve düşüncelerini “şans hazır olana güler” sözüyle sonlandıran Sn. ÇAKIR gördüğü ilgiden çok memnun kaldığını belirtti. Kaptan Salih Zeki ÇAKIR gibi kariyer sahibi büyükleriyle tanışma fırsatı yakaladıkları için mutlu olduklarını belirten öğrenciler katılımından dolayı Kaptan Salih Zeki ÇAKIR ‘a ve seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Kariyer Kulübü’ne teşekkürlerini sundular.
 
   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder