Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

1 Mart 2013 Cuma

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ KARİYER KULUBÜ’NÜN MİSAFİRİ KAPTAN MEHMET ALTUN OLDU
İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü'nün düzenlemiş olduğu Kariyer Seminerlerinin ilk konuğu Met-Mar Denizcilik Genel Müdürü  Kaptan Mehmet Altun(YDO'93) oldu.

Denizcilik Fakültesi’nde öğrencilerle buluşan Kaptan Altun, öğrencilerle deniz ve kara hayatındaki birikimlerini paylaştı.Hem gemi tecrübesine sahip, hem de kiralama, operasyon, lojistik ve bir çok alanda başarı göstermiş olan  Mehmet ALTUN, seminere gemi yönetimi hakkında bilgi vererek başladı.

Konferansın ilerleyen kısımlarında Türk Denizcilik piyasasından bahseden Mehmet Altun,Türkiye’de gemi kiralamada  elde edilen gelirin hesaplanması konusunda bilgi vererek ülkemizdeki yatırım yetersizliği konusundaki eksiklikleri de gündeme getirdi.Ayrıca piyasadaki yatırım açığının mevcut olduğunu ancak yeterli yatırımın yapılmadığını belirtti.
Öğrencilerin sorularıyla devam eden konferansta Kaptan Altun öğrencilere deniz ticaretinde yabancı dil bilmenin önemini defalarca vurguladı.Ayrıca öğrencilere yüksek lisans yapmaları yönünde ve de gemideyken karada çalışabilmek için zabitlerin kendilerini hazırlamaları hususunda tavsiyelerde bulundu.

            Konferans sonunda Kaptan Mehmet Altun gibi kariyer sahibi bir büyükleriyle tanışma fırsatı yakaladıkları için mutlu olduklarını belirten öğrenciler katılımından dolayı Kaptan Mehmet Altun’a ve seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Kariyer Kulübü’ne teşekkürlerini sundular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder