Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

19 Nisan 2013 Cuma


    SOUTHAMPTON ÜNİVERSİTESİ KARİYER SEMİNERİ'NDE...

İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübünün düzenlemiş olduğu Bahar Dönemi Kariye Seminerleri Southampton Üniversitesi’nin katılımıyla devam etti.Üniversiteyi temsilen Mr.Leif Ollivierre (Senior Lecturer in Maritime Law) ve Mrs. Zoe Green(Internetional Recruitment Marketing Communication Service) konferansa katılımda bulundular
     Seminer,İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nil Güler tarafından misafirlerin tanıtılması ile başladı.Katılımcılar ise sözlerine,üniversitelerini genel olarak tanıtarak ve üniversite içinde yer alan faaliyetler hakkında bilgi vererek başladı. Mr.Leif Ollivierre tarafından Southamptan Üniversitesi yüksek lisans programları hakkında ayrıntılı bilgi verilerek katılımcı öğrencilerin lisans eğitimini tamamladıktan sonra ,denizcilik sektörünün farklı dallarında ihtisas yapmalarına olanak sağlayan bölümler tanıtıldı.Ayrıca konferansın süregelen kısmında dünyada süregelen denizciliğe hakim olan kurum ve ülkeler hakkında genel bilgi sunumu yapıldı.Konferans sonunda öğrencilere 20 yıl sonra denizcilik sektöründe kendilerini nerede görmek istediklerini soran Olivierre,gelen cevaplardan sonra bu konu hakkında hedeflerin büyük olması konusunda bazı tavsiyerlerde bulundular.Seminer,öğrencilerin konuklara olan sorularıyla son buldu.
     İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri tarafından ağırlanan misafirlere fakülte öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Volkan AYDOĞDU ile birlikte fakülte yerleşkesinde kısa bir tanıtım turu yapıldı. Gezi esnasında fakültenin olanaklarından etkilendiği gözlenen Mr. Ollivierre ,ayrıca devam etmekte olan müfredat hakkında bilgi edindi. Öğrenciler,katılımlarından dolayı Southampton Üniversitesi temsilcilerine ve organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Kariyer Kulubü’ne teşekkürlerini sundular.

      

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder