Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

24 Aralık 2013 Salı

DÜNYANIN EN BÜYÜK YOLCU GEMİLERİ

  Dünyanın en büyük 14 yolcu gemisinin hepsi 'Caribbean International cruise line' için Finlandiya'daki STX Europe's Turku Tersanesinde inşa edildi.

  

Allure of the Seas: İnşası geçen yıl tamamlanan 1.2 milyar $'a mal olan, 122,000 grostonluk Royal Caribbean şirketinin 
son gözdesi. 16 güverte ve 5,400 yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük yolcu gemisi. 360 metre boyunda ve deniz seviyesinden 65 metreye kadar yükselen gemi 22,0 knot sürat yapıyor. Kruz gemisi eğlencelerinde çığır açan gemide; en büyük koşu yolu, minyatür golf sahası, 2 sörf simülatörü, basketbol ve voleybol kortlarından oluşan spor güvertesi, 1,380 kişi kapasiteli tiyatrosu ve tropik ağaçlardan oluşan bahçesi var.


  Oasis of the Seas: Oasis of the Seas kız kardeşi (sister ship) gelene dek dünyanın en büyük yolcu gemisiydi. Allure ile aynı tersanede inşa edilen Oasis, benzer özelliklere sahip. Dokuz güverte yüksekliğinde zip-line kablosu, AquaTheatre amfitiyatro, tüm yolcu gemileri arasında en büyük yüzme havuzu ve 3 kat güverte arasında yavaşça yükselip alçalan
Rising Tide Bar mevcut.


Independence of the Seas: 590 milyon $'a mal olan 4,370 yolcu - 1,370 personel kapasiteli Independence of the Seas 339 metre ve 8.53 metre drafta sahiptir. Bu geminin özellikleri arasında filonun ilk ısıtmalı yüzme havuzu, buz pateni pisti, boks ringi, 50'li yıllar tarzında tasarlanmış restorantları, spa ve fitness merkezleri vardır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder