Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

4 Aralık 2013 Çarşamba

NORSAFE İ.T.Ü. D.F. KARİYER KULÜBÜ'NÜN KONUĞU OLDU

İTÜ Denizcilik Fakültesi 17. Geleneksel Kariyer Günleri’nin ardından faydalı seminerlerine devam ediyor. İTÜ DF Kariyer Kulübü ve ONURSAN işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansa Denizcilik Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler de katıldı. ABS, BV ve CLASSNK gibi klas kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu seminer iki oturumda gerçekleşti.

    
İlk oturumuna Norsafe temsilcisi Nils-Arild Henriksen firma hakkında bilgiler vererek başladı. Yapılan son testlere göre nasıl bir Ar-Ge izlediklerini , platformlar için yapılan free-fall filika sistemlerini ve rescue –fast rescue botlarını tanıttı. NorSafe temsilcisi Life Boat sistemleri operasyonlarının güvenliği ve gemilerdeki Lifeboatlar’ın bakım-tutumları ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Filikaların gemide her zaman hazır halde bulunması konusunda da tavsiyelerde bulunan Henriksen, konferansın ilk oturumu hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak noktaladı.Kısa bir aradan sonra ikinci oturumda filikalardaki serbest bırakma sistemleri hakkındaki yeni regülasyonlardan söz eden Henriksen, bu regülasyonların gemi sahiplerine ve şirketlere etkilerine değindi. Konferans soru cevap kısmının ardından sona erdi. Daha sonra kokteyl alanına geçen Henriksen, burda da öğrencilerin ve katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kokteylin ardından Kariyer Kulübünü ziyaret eden Henriksen, kulübün anı defterini doldurdu. Öğrencilerin ilgisinden memnun kalan Henriksen,daha sonra yine öğrencilerin uğurlamasıyla okuldan ayrıldı.

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder