Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

20 Kasım 2018 Salı

İTÜ Denizcilik Fakültesi 23. Geleneksel Kariyer Günleri İNCE DENİZCİLİK ile Devam Ediyor.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen 23. Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında bugünün misafiri İNCE DENİZCİLİK oldu.

    İNCE DENİZCİLİK’İ temsilen Sayın Ahmet Yaşar CANCA ve Sayın Oğuz TEMİR katıldı.     Şirket hakkında yapılan sunumla başlayan konferans, Sn. Oğuz TEMİR’in filolarında yalnızca kuruyük gemilerinin olduğunu ve 11 Türk bayraklı, toplamda 16 gemilerinin olduğunu belirtmesiyle devam etti. Gemilerinde tamamen Türk personel çalıştırdıklarını söyleyen Sn. TEMİR, staj olanaklarından bahsederek devam etti. Her gemiye 2 makine, 2 güverte toplam 4 stajyer almaya çalıştıklarını ve toplamda 40 ila 60 öğrenciye staj imkânı sunabildiklerini söyledi.


    Gelen sorular üzerine Sn. Yaşar CANCA kuruyük gemilerinin sektörde önemli yer tuttuğunu söyledi. Sözlerine öğrencilere tavsiyeler vererek devam eden Sn. Yaşar CANCA öğrencilere okul hayatında örf âdetin oturtulması ve meslek bilgilerinin eksiksiz verilmesi gerektiğinin üzerinde durdu. Türk şirketleri ve Türk personelinin önemli bir yerinin olduğunu, öğrencilerin okul yıllarındayken kariyer planlamalarını yapmaları gerektiğinin altını çizdi.


    Konferansın bitimiyle kokteyl alanına geçildi. Öğrenciler, merak ettikleri soruları şirket yetkililerine bire bir sorma imkânı yakaladı. Kokteylin ardından İNCE DENİZCİLİK yetkilileri okulumuz öğrencileri tarafından uğurlandı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder