Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

27 Kasım 2018 Salı

İTÜ Denizcilik Fakültesi 23. Geleneksel Kariyer Günleri ARKAS HOLDING ile Devam Ediyor.

 İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen 23. Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında bugünün misafiri ARKAS HOLDİNG oldu.

   ARKAS HOLDİNG'i temsilen Sayın Recai BAYRAMOĞLU, Sayın Kaptan Alper AKPEÇE, Sayın Kaptan Ferit GÖKDENİZ ve Güverte Baş Enspektörü olarak görev yapmakta olan  Sayın Kaptan Sedat ÖZOZAN katıldı.


    Şirketi tanıtıcı sunum ile başlayan konferansta Arkas'ın büyük bir holding olduğundan ve bunun bir parçası olan deniz ticaret filosunun da ne kadar kişiye istihdam sağladığından ve sunulan iş olanaklarından bahsedildi.

   Arkas filosunda Türk bayraklı 41 konteyner gemisi ve bunun haricinde de 7 tanker gemisi bulunduğundan söz edildi. Yabancı bayraklı çalışan toplamda 13 konteyner gemisi olduğu ve bunların 12 tanesinin Malta, 1 tanesinin de Fas bayraklı olduğu belirtildi. Filo kapasitesinin 97363 TEU'ya kadar çıktığını toplamda 1.325.802 DWT kapasitelerinin olduğundan bahsedildi. Arkas gemilerinin sefer bölgelerinin Karadeniz-Akdeniz, Hint Okyanusu, Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu olduğu ve şirketin 2020-2021 yılları için 3100 TEU'luk 4 gemi siparişi olduğu söylendi.

 
   Arkas'ın üniversite ayrımı yapmadan stajyer aldıklarını ve stajyerlerinin denizciliği gemilerinde sağlam temellerle öğrendiklerinin altı çizildi. Stajyerlerine gelecekleri olarak baktıklarını söyleyen şirket yetkilileri, gemilerinde stajyer olarak başlayıp şuan kaptan-başmühendis olarak çalışanların olduğunu belirtti. Bir şirket geleneği haline gelen stajyerlerle şirket yetkilileri arasında yapılan kahvaltı organizasyonundan bahsedildi. Şirket bünyesindeki stajyerlere ne kadar değer verdiklerinin altı çizildi.

 
   Konferans soru-cevap kısmı ile sona erdi. Konferansın ardından kokteyl alanına geçildi. Öğrenciler şirket yetkilileri ile yakından konuşma fırsatı buldu. Ardından şirket yetkilileri öğrenciler tarafından uğurlandı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder