Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

28 Kasım 2018 Çarşamba

İTÜ Denizcilik Fakültesi 23. Geleneksel Kariyer Günleri YA-SA HOLDING ile Devam Ediyor.


    İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen 23. Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında bugünün misafiri YA-SA HOLDING oldu.

    YA-SA HOLDING ' i temsilen Sayın Kaptan Didem Kabadayı, Sayın Kaptan Faruk Üründül ve Sayın Göktan Gökalp katıldı.


    Konferansa şirketi tanıtan bir video ile başlandı. Şirketi tanıtan videonun ardından soru cevap kısmına geçildi. Gelen sorular üzerine zabit alımında önceliği kendi şirketlerinde staj yapanlara verdiklerinden bahsedildi. Stajyer alımında kendi sınavlarını yaptıkları ve bunu göz önünde bulundurarak stajyer aldıkları belirtildi. Buna karşın stajyerlik için başvuracak öğrencilerin bu sınavı gözlerinde büyütmemesinin altı çizildi.Stajyerlerinin şirket bünyesinde karada eğitim verildikten sonra gemiye çıkarıldıkları belirtildi. İstihdam ettikleri stajyer sayısının o günkü koşullara göre belirlendiği eklendi.


    Gemilerine kısa stajyer alamadıklarını söyleyen şirket yetkilileri, bunun filolarındaki gemilerin Uzak Doğu,Amerika,Avrupa  hattı ve nadiren de olsa körfezde çalışmalarından kaynaklandığını söyledi. Kadın stajyer aldıklarından bahseden Sayın Kaptan Didem Kabadayı,kendisinin stajından bu yana YASA ailesinde çalıştığını ekledi, bununla birlikte öğrencilere aidiyetlik duygusunun öneminden bahsetti.


    Son 2-3 yılda gemilerinde personelleriyle yaşadıkları tecrübeler doğrultusunda yabancı personel alımına başladıkları söylendi. Son olarak insan tanımanın denizcilik mesleğinin önemli noktası olduğunu söyleyen Sayın Faruk Üründül, denizciliği farklı ve cazip kılan özelliğin bu olduğunu belirtti.    Konferans bitimiyle kokteyl alanına geçildi. Kokteyl alanında öğrenciler şirket yetkilileri ile yakından konuşma fırsatı buldu. Kokteylin ardından şirket yetkilileri öğrenciler tarafından uğurlandı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder