Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

29 Kasım 2018 Perşembe

İTÜ Denizcilik Fakültesi 23. Geleneksel Kariyer Günleri OMIKRON CREW MANAGEMENT ile Devam Ediyor.

   İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen 23. Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında bugünün misafiri OMIKRON CREW MANAGEMENT oldu.

   OMIKRON’u temsilen konferansa Sayın Özgür ALEMDAĞ ve Sayın Gizem ÇEVİK katıldı.


   Şirketin kuruluşu ve tarihi ile alakalı verilen bilgilerle başlayan konferans Sayın Özgür ALEMDAĞ’ın şirket hedeflerini ve bu hedefler doğrultusunda atılan adımları anlatmasıyla devam etti.
   Başta Oldendorff olmak üzere yabancı firmalara zabit ve stajyer gönderdiği, aynı zamanda bir diğer Alman firması Offen Grup'un işlettiği kuru yük gemilerine zabitan desteği verdiklerini belirtti. Bu iki Alman firma dışında aktif olarak Chartworld başta olmak üzere 6 Yunan armatör ve 1 yat işletmesi ile çalıştıklarını aktardı. İleri vadede tanker, konteyner ve diğer gemi tiplerinde çalışan zabitan için de yabancı firmalarda çalışma fırsatı sunabilmeyi planladıklarının altını çizdi. Sonrasında stajyer ve zabit politikası hakkında bilgi veren Sayın ALEMDAĞ gemilere gönderilen kişilerden iyi geri dönüşler alındığını ve gönderilen zabitan ve stajyer sayısının artması için şirketlerle sıkı bir temasta olduklarını belirtti.


   Sayın ALEMDAĞ'dan sonra kendini tanıtan Sayın Gizem ÇEVİK, okul hayatındaki yılların öğrenciler tarafından nasıl değerlendirilmesi gerektiği hakkında bilgiler verdi. Gemi hayatını anlatan Sayın ÇEVİK, özellikle kız öğrencilere kendi tecrübelerinden yola çıkarak tavsiyeler verdi.


   Konferansın bitimiyle kokteyl alanına geçildi. Öğrenciler samimi bir ortamda şirket yetkilileri ile bire bir konuşma fırsatı buldu. Ardından şirket yetkilileri öğrenciler tarafından uğurlandı.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder