Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

30 Kasım 2018 Cuma

İTÜ Denizcilik Fakültesi 23. Geleneksel Kariyer Günleri Zenith Gemi İşletmeciliği A.Ş.'nin Katılımıyla Son Buldu.

   İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen 23. Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında okulumuzda ağırlanan son konuk ZENITH GEMİ İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. oldu.

   Şirketi temsilen Sayın Kpt. Enver BİLGİ (Managing Director), Sayın Kpt. Barış Ziya KAYA (Crew Manager)  ve Sayın Kpt. Saygın SÜNER (Crew Superintendent) katıldı.


   Konferansa şirketi tanıtan bir sunumla başlayan şirket temsilcileri, İtalyan tanker firması Scorpio'nun bir nevi Türkiye ayağı olduğunu belirterek şirket hakkında bilgilendirme yapıp, bu şirketin gemilerini işlettiklerini belirttiler. Bünyesinde 31 tanker gemisi bulunan Zenith, 1300'den fazla çalışana sahip olduklarını ve bu çalışanların hepsinin Türk olduğunun altını çizdi. 

   Sayın Kpt. Enver BİLGİ, İngilizce'nin günümüzde gemi hayatındaki öneminden bahsetti ve aynı zamanda elektronik sistemlere hakim olmanın önemini vurguladı.


   Gemilerini mümkün olduğunca stajyerle doldurarak stajyer adaylarına imkan sağlayan şirket, stajyerlerde aradığı hususlardan ve beklentilerinden bahsetti. Asıl önemli olanın okuldan sonraki dönem olduğuna dikkat çekti.

   Sayın Kpt. Barış Ziya KAYA, konferans esnasında şirketin gemiadamlarının aldığı havuz dersi ve denizde canlı kalabilme kurslarından ve yeterliliklerinden bahsederek, gemi hayatı için çok önemli bir konu olduğunu vurguladı. Ayrıca Sayın BİLGİ, şirketin gemiadamlarına yaptığı sigorta politikasını detaylı bir şekilde anlattı. 
   Konferanstan sonra öğrenciler, şirket yetkililerine kokteyl alanında birebir soru sorma fırsatı buldu. Kokteylin ardından şirket yetkilileri öğrenciler tarafından uğurlandı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder