Sitemize hoş geldiniz. Welcome on board.

Sitemiz İtü Df Kariyer Kulübü üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Sitemizdeki yazılar içerik olarak denizcilik sektörü ve eğitimi, duyurularımız, etkinliklerimiz ve kendi makalelerimizden oluşmaktadır .Üst segmeler ile kulüp ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ve sağ yanda bulunan "Paylaşımlar Arşivi" ile eski haberlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca altta yer alan arama çubuğundan site içi arama yapabilirsiniz.Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun!..

itudfkariyerkulubu.com'da Ara

19 Aralık 2019 Perşembe

İTÜ DF KARİYER KULÜBÜ OLARAK OKULUMUZDA HAKAN SINAY'I AĞIRLADIK

             Okulumuz 2013 makine mezunu ve 2. Mühendis olarak kariyerine cruise gemilerinde devam eden sayın Hakan SINAY, öğrencilere cruise gemilerini anlatmak üzere okulumuzda bir konferans verdi.


             Öğrencilik yıllarından itibaren kariyerini detaylı bir şekilde anlatan SINAY, aslında cruise gemilerinin denizci öğrencilerin de düşündüğü gibi hayal olmadığını, aksine iyi bir İngilizce ve özgüven ile herkesin böyle bir kariyere ulaşabileceğinin de altını çizdi. Okulumuz mezunu bir kişinin cruise gemileri için fazlasıyla yeterli bilgi ve beceriye sahip olabileceğini de anlatarak Türklerin bu konunun üzerinde durmaları gerektiğini açıkladı.


             Konferansın ilerleyen dakikalarında konu cruise gemilerindeki yaşantı oldu. Hiyerarşik yapının en tepesinde ticari gemilerdeki gibi kaptanın olduğunu ancak sonrasında ticari gemilerden farklı olarak hiyerarşinin güverte, makine ve hotel olarak üçe ayrıldığı anlatıldı. Cruise gemilerinde sosyal yaşantının oldukça iyi durumda olduğu da anlatılanlar arasındaydı.


              Cruise gemilerinde yük insan olduğu için gemideki en önemli unsurun "safety" olduğunun altını çizen SINAY, öğrencilerin bunun önemini kavraması için diğer ticari gemiler ile cruise gemileri arasında kıyaslamalar yaptı. Yaptığı bu kıyaslamalar arasında altını çizdiği bir diğer konu da evrak işleri oldu. Diğer gemilerde yapılan işin büyük bir çoğunluğunda beden gücü kullanılırken cruise gemilerinde daha çok evrak işlerinin yapıldığı konuşuldu.

             Konferansın devamında cruise gemileri konusunda akıllarında bir çok soru işareti bulunan öğrenciler sorularını Hakan SINAY'a yöneltti. Cevaplanan soruların ardından konferans sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder